
Wyposażenie nowoczesnego gabinetu, czy przestrzeni w mieszkaniu to nie tylko odpowiednie umeblowanie, ale również prawidłowo dobrane dodatki i przydatne urządzenia, które poprawiają jakość i komfort życia w mieście. Nie od dziś wiadomo, że mieszkanie w mieście posiada swoje zalety w postaci bliskości strategicznych miejsc, dostępności sklepów, instytucji, miejsc rekreacyjnych.
Zamieszkujący w mieście muszą się również liczyć z problemami związanymi z ogromną urbanizacją i wiążącymi się z tym problemami przeładowania przestrzeni ludźmi, oraz efektami ich działalności. W mieście poziom zanieczyszczenia powietrza związany ze spalaniem paliw w samochodach czy kotłowniach, gęstość zabudowy, braki zadrzewienia i trawników pomiędzy budynkami mieszkalnymi powoduje, że naturalny ekosystem w miastach jest zupełnie odmienny, niż w przestrzeniach poza nim. Słaba dostępność zieleni, ograniczenia (regulacje) cieków wodnych, w połączeniu ze zwartą zabudową, dużą ilością betonu (nagrzewanie się przestrzeni miejskich – tzw. miejskie wyspy ciepła) sprawiają, że jakość powietrza w miastach jest zdecydowanie gorsza niż poza nim.
Stosowanie oczyszczaczy w mieszkaniach
Dbanie o zdrowie jest aktualnie jednym z bardziej popularnych trendów. Coraz częściej mieszkańcy miast interesują się zdrowiem – nie tylko wyglądem, ale też faktycznym wpływem na swoje zdrowie i ograniczaniem czynników szkodliwych w diecie i otoczeniu. Dużym problemem staje się dbanie o dobre powietrze w mieszkaniach. Z uwagi na ograniczone możliwości kontroli jego przepływu często jedynym wyjściem aby zadbać o dobrą jakość powietrza w mieście jest zastosowanie urządzeń do oczyszczania powietrza. Stosowane często przez alergików oczyszczacze powietrza swoją pracę opierają na zestawach filtrów o dużej skuteczności (dochodzącej do 99,9%). Domowe filtry powietrza w oczyszczaczu pozwalają na wyeliminowanie unoszących się w powietrzu alergenów, pyłów zawieszonych czy roztoczy.
Kolejny ważny element to dbanie o czystość w mieszkaniu
Poza powietrzem napływającym do pomieszczeń mieszkalnych ważne jest też bieżące utrzymywanie czystości powierzchni mebli oraz podłóg czy innych miejsc gdzie chętnie osiada się kurz, oraz pyły. Bez względu na stosowanie w domu filtracji powietrza oczyszczaczami czy też nie, duża ilość pyłów osiadać będzie na powierzchniach, często wzbudzana przez ruchy powietrza narażać będzie domowników na wdychanie. Stosowanie odpowiednich płynów antystatycznych daje możliwość zapobiegania nadmiernemu osiadaniu się pyłów i kurzy. Płyny antystatyczne utrudniają osiadanie na meblach, a ruch w przestrzeni mieszkania, gdzie pracuje urządzenie oczyszczające powietrze (lub sam nawilżacz) zwiększa szansę na pochłonięcie potencjalnych alergenów.
„U osób cierpiących na alergię pyłkową, które używały oczyszczaczy powietrza , można było stwierdzić mniejsze jej objawy, takie jak: kichanie, łzawienie, zaczerwienienie oczu, świąd nosa, świąd skóry, katar. „ – podaje serwis Baby online